Avrupa’nın Türkiye Ayağı Berlin

Avrupa’nın Türkiye Ayağı Berlin


Almanya denince akla ilk gelen şehir olan Berlin, daha çok “Avrupa’nın Türkiye ayağı” olarak bilinse de, aslında bir seyahat severin arayabileceği birçok özelliğe sahip. Tarih, sanat, keşfedilmek için bekleyen sokak ve müzeler… Başarılı metro sisteminden kaynaklı ulaşım kolaylığını ve gece hayatının inanılmaz eğlenceli oluşunu da unutmamak gerek tabi. En güzel özelliği ise, kaybolduğunuzu hissettiğinizde etrafınızda yol tarif edebilecek bir Türk bulma ihtimalinizin hayli yüksek olması.

Berlin’i gezmek, en azından küçük çaplı keşfetmiş sayılmak için minimum 3-4 güne ihtiyacınız var. Çünkü gezecek, görecek çok yeriniz ve hazmetmeniz gereken kocaman bir tarih söz konusu. Şehrin hiçbir yerinde Hitler adını görmeyecek, hiçbir müzede ondan bahsedilmediğini fark edeceksiniz. Ancak bu, gittiğiniz müzelerde, girdiğiniz bir kitapçıda ya da Berlin Duvarı’na bakarken, onun izlerini görmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Gitmeden önce konuyla ilgili bir kitap okumak ya da film izlemek faydalı olacaktır.

Şehirde yaşayan Türk nüfusu itibarıyla, pek fazla yabancılık çekmeden gezebileceğiniz şehirler arasında bulunan Berlin’e gitmeyi düşünüyorsanız uçak bileti almadan önce buypasa.com‘a bakabilirsiniz. Online mağaza açmak isteyen e-ticaretçilere sunduğu birçok kampanya ile popüler alışveriş siteleri arasında yerini alan Buypasa, son dönemlerde seyahat severler için sunduğu cazip uçak bileti fırsatlarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. İndirimli uçak biletlerinin yanında vade farksız taksit imkanları ve birçok farklı ödeme seçeneği sunan bu sanal pazar platformunu https://buypasa.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle