Avusturya’nın ve Turizmin Başkenti Viyana

Avusturya’nın ve Turizmin Başkenti Viyana


Viyana, Avusturya’nın başkenti ve en büyük kentidir. Ülkenin 9 eyaleti arasında yüzölçümü açısından en küçük olan bu şehir de Avusturya’nın yaklaşık dörtte biri yaşamaktadır. Avusturya’nın kuzeydoğusunda yer alan Viyana, ülkenin politik, kültürel ve ekonomik merkezi olmakla birlikte nüfusu en yoğun olan şehirdir. Viyana Birleşmiş Milletler, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Organizasyonu, Birleşmiş Milletler Endüstriyel Kalkınma Organizasyonu, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı ve daha birçok uluslararası organizasyonun da merkezidir. 14. ve 16. yüzyıllar arasında Habsburg İmparatorluğu’nun önemli kentlerinden biri olan Viyana’da Habsburg Hanedanı’na ait birçok kültürel ve mimari çalışmanın yanı sıra, müzeler, imparatorluk yapıları, modern mimariler ve çok sayıda yeşil alan bulunur. Sanat, kültür, tarih, eğlence, dinlenme, spor kısacası istediğiniz her şeyi Viyana’da bulabilirsiniz.

Kentin uluslararası havalimanı Viyana Schwechat, üçlü kodu VIE’dir. Kent merkezine 18 km uzaklıktadır. İstanbul’dan Viyana’ya uçuş yaklaşık 2 saat 30 dakikadır. Viyana’ya İstanbul’dan Pegasus, Türk Havayolları, Austrian Havayolları ile İzmir’den Sunexpress ile Antalya’dan Sunexpress ve Austrian Havayolları ile Ankara’dan Pegasus ile direkt olarak uçabilirsiniz.

Şayet planlarınız içerisinde dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında yer alan Viyana’yı görmek bulunuyorsa uçak bileti almadan önce buypasa.com‘a göz atabilirsiniz. Online mağaza açmak isteyen e-ticaretçilere sunduğu birçok kampanya ile popüler alışveriş siteleri arasında yerini alan Buypasa, son dönemlerde seyahat severler için sunduğu cazip uçak bileti fırsatlarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. İndirimli uçak biletlerinin yanında vade farksız taksit imkanları ve birçok farklı ödeme seçeneği sunan bu sanal pazar platformunu https://buypasa.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle