Dünyanın İlk 3 GB RAM’li Telefonu: Samsung Galaxy Note 3

Dünyanın İlk 3 GB RAM’li Telefonu: Samsung Galaxy Note 3


Samsung’un son yıllarda yaptığı yeniliklerin en önemlisi, ekranın yanındaki kenarlıkları inceleterek, ekranı büyütmesi oldu. Böylece telefon önceki nesile göre aynı alanı kaplasa da, kullanılan ekran daha büyük olmuş oldu. Bu durumu Galaxy Note 3’te çok iyi bir şekilde görebiliyoruz.

5.5 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan Galaxy Note 2’nin genişliği 80.5mm iken, 5.68 inç ekranlı Galaxy Note 3’ün genişliği 79.2 mm seviyesinde. Yani esasında Note 3, Note 2’ye göre daha kolay tutulabilen bir telefon.

Samsung’un Galaxy Note 3 modelinde en çok dikkat çeken taraf, hiç kuşkusuz 1.9 GHz hızında çalışan Exynos 5 Octa 5420 işlemcisi olacak. Yenilenen işlemci, tüm üreticilerin Snapdragon 800 işlemcisi kullandığı pazarda en büyük farklılık kaynağı olarak dikkat çekiyor.

Yüksek performans modunda ARM Cortex A15 mimarisini kullanan 1.9 GHz hızındaki 4 çekirdeği çalıştıran işlemci, daha düşük güç gerektiren uygulamalarda ARM Cortex A7 tabanlı 1.3 GHz hızındaki 4 çekirdeği kullanıyor. Bu toplamdaki 8 çekirdek, şimdilik aynı anda değil de bölünmüş bir yapıda çalışıyor. O yüzden Note 3’e 4 çekirdekli demek daha mantıklı.

3 GB RAM kullanan Galaxy Note 3, 1866 MHz hızında çalışan LPDDR3modülleriyle beraber rakiplerinden sıyrılıp, başka bir noktaya geçmeyi başarıyor.

Samsung, Galaxy S4’e benzer kamera özelliklerini Note 3’te de kullanıyor. Benzer merceklerden gücünü alan Note 3, yine 13 megapiksellik fotoğraflar çekebiliyor. Cihazın ön kamerası ise 2 megapiksel çözünürlüğünde.

Büyük bir hayran kitlesine sahip Note serisinin, Samsung Galaxy Note 3 modeline sahip olmak isterseniz, en uygun fiyat garantisi ile https://buypasa.com adresinden temin edebilirsiniz. E-ticaret müşterilerine yönelik yürüttüğü ücretsiz sanal dükkan, %0 satış komisyonu gibi başarılı kampanyalar ile kısa sürede ismini geniş kitlelere duyuran Buypasa, aynı zamanda tüm ürünlerde geçerli olmak üzere sunduğu ücretsiz kargo, hızlı teslimat seçenekleriyle de online alışveriş severlerin beğenisini kazanmaya devam ediyor.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle