E-Ticareti Öne Çıkaran Gerekçeler

E-Ticareti Öne Çıkaran Gerekçeler


Elektronik ticaret, ürünlerin genelde bir ağ üzerinden elektronik olarak alım, satım, sipariş ve bazen de ulaştırılması olarak özetlenebilir. Gelişen internet ortamından perakende satışların artmaya başlaması, e-ticaret kavramının başlıca popüler olma nedenidir. Uluslararası rekabette üstünlük sağlayanlar, iletişim ve bilgi teknolojilerini yoğun olarak kullanan firmalardır. E-ticaret, her türlü malın ve hizmetin bilgisayar teknolojisi, elektronik iletişim kanalları ve ilgili teknolojiler kullanarak satılması veya satın alınmasını kapsamaktadır. E-ticaret, ödeme işleminin internet üzerinden yapıldığı alışverişi içermektedir. Elektronik ticaret çok yeni bir kavram olmamasına rağmen zaman ve mekân sınırının olmayışı, teknolojinin günden güne gelişiyor olması gibi sebepler sebebiyle hızla büyüyor.

Fiziksel mağazalar karşısında e-ticareti öne çıkaran koşulları sıralamak gerekirse;
E-ticaret pazara girişteki engellerin azaltmasının dışında herkese eşit olanaklar tanımaktadır.
Alıcı ve satıcının bir araya gelmesi gerekmediğinden, özellikle hizmet ticaretinde işlem maliyetleri oldukça düşmekte, aracıların yerini web sayfaları almaktadır.
Daha hızlı bir şekilde ürün geliştirilmesi, test edilmesi ve müşteri ihtiyaçlarının tespit edilmesi mümkün olduğundan, talebe daha hızlı bir şekilde cevap verilebilir.
Alıcıların evlerine kadar hizmet verilebilmektedir.
Daha çok sayıda ürün yelpazesi sunulabilmektedir.
Maliyetler düşmektedir.

Günümüzde birçok e-ticaret sitesi sunduğu kampanyalar ve avantajlı fırsatlar ile internet kullanıcıları tarafından oldukça sıklıkla tercih edilmekte ve popülaritesini günden güne arttırmaktadır. Bu e-ticaret sitelerinden biri olan Buypasa, müşterilerine sunduğu ücretsiz sanal dükkan, %0 satış komisyonu gibi kampanyalar ile sektörde fark yaratmayı başarmış, bu noktada büyük bir açığı kapatmıştır. Bünyesinde yer alan sanal dükkan sahiplerine sunduğu avantajlar dışında, alışveriş severler için de birçok önemli imkan sunun bu e-ticaret sitesini https://buypasa.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle