İtalya’da Bitmeyen Aşkın Adı: Venedik

İtalya’da Bitmeyen Aşkın Adı: Venedik


İtalya’da bitmeyen aşkın adı: Venedik… 118 adacık üzerine kurulu bir ada şehri olan Venedik’in her sokağı tarih ve sanat kokuyor. 16. ve 17.yüzyılın görkemini yansıtan tarihi sarayları, daracık kanallarıyla kahkahalarla gülen bir insan kadar renkli ve heyecan uyandırıcı. Coğrafi yapısı ve mimarisiyle Venedik hem romantik bir şehir hem de festivaller ve bienallerle zenginleşen çağdaş bir dünya. Bir yönüyle fazlasıyla neşeli olan Venedik diğer yandan narin ve kırılgan…

Venedik’in ruhunu yakalamak kolay değil. San Marco Kilisesi’ni, Doge Sarayı’nı ve Çan Kulesi’ni gezebilir; cam sanatının merkezi Murano Adası’na gidebilir; kanallar arasında gondol sefası yapabilir; şehrin sanatsal yönünü anlamak için Gallerie dell’Accademia’ya gidebilir; 20. yüzyıl sanatına dair eserler görmek için Peggy Guggenheim Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

THY ile haftanın her günü 2,5 saat süren uçuşlarla İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Venedik Marco Polo Havalimanı’na aktarmasız uçmak mümkün. Havalimanından deniz taksi ile ortalama 100 Euro karşılığında şehir merkezine, otelinize veya otelinizin bulunduğu en yakın noktaya gidebilirsiniz.

Şimdiden Venedik’e gidebilmek adına en ucuz uçak biletlerini araştırmaya başladıysanız son kararınızı vermeden önce buypasa.com‘a bakabilirsiniz. Online mağaza açmak isteyen e-ticaretçilere sunduğu birçok kampanya ile popüler alışveriş siteleri arasında yerini alan Buypasa, son dönemlerde seyahat severler için sunduğu cazip uçak bileti fırsatlarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. İndirimli uçak biletlerinin yanında vade farksız taksit imkanları ve birçok farklı ödeme seçeneği sunan bu sanal pazar platformunu https://buypasa.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle