Kekik Yağı Birçok Hastalığınıza İlaç Olacak

Kekik Yağı Birçok Hastalığınıza İlaç Olacak


Sater ya da nemamul otu gibi farklı isimler ile anılan bu kekik yağı, ülkemizde birçok bölgede yetiştirilebilir. Kendine özgü kokusu olan bir bitkidir. Özellikle dağlarda, kayalarda, bayırlarda yetişir. Akdeniz bölgesinde sıkça rastlanır. Bu şifalı bitkinin yağı ve çayı oldukça popülerdir. Yağı ve çayının yanında kurutulup yemeklerde de kullanılabilir. Keskin tadı ve kokusuyla yemeklere güzel bir tat katar.

Yetiştiği bölgelere göre birçok farklı isimle anılan bu şifalı bitkinin yağı birçok alanda, birçok hastalığın tedavisinde kullanılır. Çeşitli hastalıklarınız için bu etkin yağı cildinizin ağrıyan bölgesinde sürerek ya da içerek hastalıklarınıza çare bulabilirsiniz.

Kekik Yağının Faydaları
Dahilen kullanıldığında hazmı kolaylaştırıcı etkisi vardır.
Diş etinde oluşan iltihaplarda etkilidir.
Solunum yollarında oluşan grip nezle ve burun tıkanıklığına faydalıdır.
Obez sorunlarında yağları parçalamakta etkilidir.
Vücutta oluşan kurtları düşürür, safra attırır ve kolesterolü düzene sokar.
Taze yanık ve yaraları iyileştirir.
Ağrılarda vücuda uygulandığında ağrıyı azaltır.
Banyo suyuna birkaç damla katıldığında romatizma ağrılarına iyi gelir.
Sedef, egzama gibi cilt hastalıklarında da deriye sürülerek kullanılabilir.
Yükselen tansiyona ve kalp hastalıklarına iyi gelir.

Uykusuzluk ve hazımsızlık gibi daha birçok rahatsızlığa faydası bulunan kekik yağını denemek isterseniz Buypasa’dan piyasa ortalamasının altında bir tutara temin edebilirsiniz. %0 satış komisyonu, ücretsiz sanal mağaza, ücretsiz sanal pos gibi sıra dışı kampanyalarla e-ticaret sektörüne hızlı bir giriş yapan bu sanal pazar platformu, ücretsiz kargo ve hızlı teslimat olanaklarının dışında, birçok ürün kategorisinde olduğu gibi elektronik ürünler kategorisinde de en uygun fiyat garantisi sunuyor. Ürünün kampanyalı fiyatını görmek için https://buypasa.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle