Kuzeyin Venedik’i, Turizm Cenneti Amsterdam

Kuzeyin Venedik’i, Turizm Cenneti Amsterdam


Amsterdam Hollanda’nın başkentidir. Bir milyondan fazla nüfusu olan bu şehir ülkenin finans, kültür, sanat, turizm merkezidir. “Kuzeyin Venedik’i” olarak da adlandırılan Amsterdam bu yakıştırmayı şehirde yer alan 1500’den fazla köprüye ve şehrin mimarisine borçludur. Kanalları, bisikletleri, parkları ile farklı bir atmosfere sahip olan bu Avrupa kenti özellikle son zamanlarda popüler bir turizm merkezi olmuştur.

Birçok Avrupa ülkesine yakın olması ve fiyatların nispeten daha uygun olması nedeniyle tercih edildiği düşünülen Amsterdam’da Anna Frank’ın Evi, Van Gogh Müzesi, Rijks Müzesi, Red Light District gibi yerler mutlaka görülmelidir. Buradan diğer Avrupa ülkelerine tren ile ulaşım oldukça kolaydır. Amsterdam her yıl yaklaşık olarak 4 milyon turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Amsterdam dört mevsim de ziyaretçilerine harika saatler sunan bir kenttir. Fakat size en uygun zamanı belirlemek için gezi zamanı ve hava durumu ile ilgili seyahat öncesinde bir fikriniz olması gerekebilir. Öncelikle her mevsim yanınızda ince bir hırka, şal ve belki de bir şemsiye bulundurmanızda fayda vardır. Amsterdam’ı görmek için en uygun zamanın Nisan – Mayıs ya da Haziran – Ağustos arası olduğu belirtilmektedir.

Her seyahat severin mutlaka uğradığı duraklar arasında yer alan Amsterdam şehrine uçak bileti alacaksanız buypasa.com‘a bakabilirsiniz. Online mağaza açmak isteyen e-ticaretçilere sunduğu birçok kampanya ile popüler alışveriş siteleri arasında yerini alan Buypasa, son dönemlerde seyahat severler için sunduğu cazip uçak bileti fırsatlarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. İndirimli uçak biletlerinin yanında vade farksız taksit imkanları ve birçok farklı ödeme seçeneği sunan bu sanal pazar platformunu https://buypasa.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle