Lavanta Yağı Her Derde Deva

Lavanta Yağı Her Derde Deva


Bilimsel adı Latince “yıkanmak” kelimesinden gelen lavanta, Eski Yunan ve Romalılar döneminde sıklıkla kullanılırdı. Özellikle banyo sularına kattıkları lavanta, saflık olarak kabul ediliyordu. Güzel ve kalıcı kokusunun yanı sıra, lavanta uzun yıllardır iyileştirici etkisiyle de bilinir. Lavantanın çiçek, yaprak ve gövdesinden damıtılarak alınan lavanta yağı tıpta halen kullanılır. Lavantanın afrodizyak etkisi de uzun yıllardır bilinir. Salata ve yemek soslarına katacağınız bir kaç damla lavanta cinsel hayatınızı renklendirecektir.

Kültürü Bulgaristan, İngiltere, AB Devletleri ve Kuzey Afrika ülkelerinde yapılan lavanta, bugün Batı Akdeniz Bölgesi’ne yayılmıştır. Yabani olarak Güney Fransa’da, Orta İtalya’da, Yugoslavya’da, İspanya’da ve Yunanistan’da yaygın durumdadır.

Lavanta Yağının Faydaları

Yastığınıza birkaç damla lavanta yağı damlatmak gece iyi bir uyku çekmenize yardımcı olur.
Çatlamış ve kuru ciltlere uygulandığı anda çatlakları onarır ve cildi nemlendirir.
Çatlamış ve kurumuş dudaklara lavanta yağı oldukça faydalıdır.
Uçuklara sürülmesi halinde daha çabuk iyileşmesini sağlar.
Su ile karıştırılıp güneş yanıklarına sürüldüğünde yararlı etkisi bulunur.
Koltuk altına sürülmesi halinde ter kokusundan eser bırakmaz.
Yanmış cilde sürülmesi halinde yanma hissini giderir.
Antiseptik özelliği sayesinde yeni oluşmuş yaralarda faydalıdır.

Ayrıca saça ve saç derisi problemlerine de faydası olan lavanta yağını denemek isterseniz Buypasa’dan piyasa ortalamasının altında bir tutara temin edebilirsiniz. %0 satış komisyonu, ücretsiz sanal mağaza, ücretsiz sanal pos gibi sıra dışı kampanyalarla e-ticaret sektörüne hızlı bir giriş yapan bu sanal pazar platformu, ücretsiz kargo ve hızlı teslimat olanaklarının dışında, birçok ürün kategorisinde olduğu gibi elektronik ürünler kategorisinde de en uygun fiyat garantisi sunuyor. Ürünün kampanyalı fiyatını görmek için https://buypasa.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle