Online Alışveriş Sitenizi Öne Çıkarın

Online Alışveriş Sitenizi Öne Çıkarın


Yeni açılan ve bütçesi düşük olan online alışveriş siteleri için ziyaretçi çekmek en büyük sorunlardan biridir. Bu noktada atılacak bazı adımlar bu sorunun aşılmasını sağlayacaktır.

Sosyal medyayı etkin kullanmak
Günümüzde insanların artık Facebook, Twitter, Myspace gibi sosyal paylaşım platformlarında yoğunluk gösterdiğini görmekteyiz. Bu tür sitelerde hesap oluşturarak güncel konulara dair paylaşımlar yapıp insanları sitenize çekebilirsiniz.
15-20 bin üyesi olan bir Facebook sayfası ya da Twitter hesabı sizi Google’da önemli bir yere getirecek potansiyele sahiptir. İmkanınız varsa böyle bir hesap satın alabilirsiniz. Kendi sayfanıza ziyaretçi satın almak da tercih edebileceğiniz diğer bir yöntem olabilir.

Video sitelerini kullanmak
Youtube, Dailymotion, İzlesene, Vidivodo vs… türündeki video sitelerinde hesap açarak video yükleyebilir, yüklediğiniz videoların açıklama kısımlarına sitenizin linkini koyabilirsiniz.

Buypasa ASO
Buypasa.com sayfasına gelen ziyaretçiler ürün veri tabanında ilk önce ürün bazlı alışveriş ön araştırması gerçekleştirirler. Bu sayede sizin sunduğunuz teklifi görmeden, boş trafik ve lüzumsuz tıklama oluşturmadan önce ürün hakkında ön bilgi edinirler.
Buypasa ürünleri ön plana çıkararak müşterilerin ön bilgi edinmesini sağlar ve alışveriş odaklı olmayan ziyaretçileri filtreler ve size alışveriş odaklı müşteri kazandırır. Dilediği ürünü bulan ziyaretçi ürün hakkında ön bilgiden sonra alışveriş odaklı ise ürün araştırmasına devam eder. Ürün araştırmasına devam eden ziyaretçi, fiyat kıyaslama kısmında sizin teklifinizi beğendiği takdirde teklifinize tıklayarak sizin e-ticaret mağazanıza gelir. Buypasa fiyat kıyaslama sisteminde fiyatınızın en iyi olmaması sizin için olumsuz bir durum değildir. Çünkü e-ticarette sadece fiyat değil güven ve hizmet çok önemli bir rol oynamaktadır.
Daha detaylı bilgi için https://buypasa.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle