Portakal Yağının Faydaları Saymakla Bitmiyor

Portakal Yağının Faydaları Saymakla Bitmiyor


Portakal bitkisinin botanikteki adı Citrus Sinensis’dir. Portakal yağı soğuk presleme tekniği ile portakal kabuğundan çıkarılan bir uçucu yağdır ve kimyasal maddelerden kaçınmak için sadece organik, soğuk-preslenmiş yağları kullanmak en iyisidir. Bu yağ aynı zamanda portakal suyu üretiminin bir yan ürünü olarak da elde edilir. Portakalın özü bir kez çıkarıldığında, yaklaşık 6 ay boyunca, kullanım için güvenlidir.

Portakal Yağının Faydaları

Romatizmaya bağlı ağrılı bölgelere sürüldüğünde tedavi edici özelliği vardır.
Sindirim sistemini hareketlendirir ve mideyi rahatlatır.
Ateş yükselmesi baş gösterdiğinde ateş düşürücü etkisi bilinir.
Oluşan yaralara ve yanıklara sürüldüğünde iyileştiricidir.
Vücuda uygulandığında selülit oluşumunu önlediği gibi cildin güzelleşmesinde etkilidir. Cilde uygulandığında belirgin bir sıkılaşma sağlar.
Yüzdeki sivilce ve akne sorunlarının oluşmasını engeller var olanları kurutur.
Kilo verdirme özelliği vardır. Ayrıca kansızlık, soğuk algınlığı, felç, şeker hastalığı ve sinir bozukluğunda etkilidir.
Cildi temizledikten sonra tonik olarak kullanılabilir.
Portakalın güçlü bir C vitamini olması dışında B, E ve P vitaminleri aynı zamanda magnezyum, bakır, potasyum, çinko, fosfor, demir ve proteinde içerisinde barındırır.

Özellikle karma ve yağlı ciltler için çok etkili olan portakal yağını denemek isterseniz Buypasa’dan piyasa ortalamasının altında bir tutara temin edebilirsiniz. %0 satış komisyonu, ücretsiz sanal mağaza, ücretsiz sanal pos gibi sıra dışı kampanyalarla e-ticaret sektörüne hızlı bir giriş yapan bu sanal pazar platformu, ücretsiz kargo ve hızlı teslimat olanaklarının dışında, birçok ürün kategorisinde olduğu gibi elektronik ürünler kategorisinde de en uygun fiyat garantisi sunuyor. Ürünün kampanyalı fiyatını görmek için https://buypasa.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle