Zencefil Yağının Faydaları

Zencefil Yağının Faydaları


Zencefil, nemli ve sulak iklimlerde yetişen ve sarı renkte çiçekler açan bir bitkidir. Zencefilin kökleri yassı ve gri renktedir. Zerdeçal ile benzer etkilere sahip olan zencefilin kökü baharat olarak mutfaklarda ya da tıbbi amaçlarla çeşitli şekillerde kullanılır.

Zencefil yağı, zencefil bitkisinin kökünden ve gövdesinden elde edilir. Zencefilin anavatanı Hindistan’dır. En kaliteli zencefil bu bölgede elde edilir. Tropikal bölgelerde sıklıkla rastlanılan zencefil Türkiye’de ne yazık ki yetişmemektedir

Zencefil Yağının Faydaları

Buhar yoluyla kullanılırsa: Zencefil yağı soğuk algınlığı tedavisi için kullanıyor. Buhar yoluyla kullanıldığında oldukça fayda sağlayan zencefil yağı, soğuk algınlığı, nezle, bulantı, halsizlik durumlarında etkili olabiliyor.

Masaj yağı olarak kullanılırsa: Zencefil yağı, masaj yağı olarak da kullanılabiliyor. Masaj yağlarında veya banyoda kullanıldığında romatizma, eklem ve adale ağrılarında, kan dolaşımının zayıf olduğu bölgelerde, faydalı olduğundan kullanılması tavsiye ediliyor. Aromaterapide; kan dolaşımını hızlandırmak, öksürüğü gidermek, kasların gevşemesini sağlamak için kullanılır.

Dahilen, içildiği zaman: Dahilen yatıştırıcı ve gaz söktürücü özellikleri vardır. Beden ve zihin gücünü artırır. Kusmayı ve ishali önler. Isıtıcı, uyarıcı ve antiseptik etkileri vardır. Karaciğer yetmezliği için faydalı olduğu söylenir. Felçli hastalarda kullanılabilir. Karın ağrılarını giderdiği, romatizmayı tedavi ettiği ve saça parlaklık verdiği bilinen faydaları arasındadır.

Haricen veya dahilen her türlü kullanımda birçok fayda sağlayan zencefil yağını denemek isterseniz Buypasa’dan piyasa ortalamasının altında bir tutara temin edebilirsiniz. %0 satış komisyonu, ücretsiz sanal mağaza, ücretsiz sanal pos gibi sıra dışı kampanyalarla e-ticaret sektörüne hızlı bir giriş yapan bu sanal pazar platformu, ücretsiz kargo ve hızlı teslimat olanaklarının dışında, birçok ürün kategorisinde olduğu gibi elektronik ürünler kategorisinde de en uygun fiyat garantisi sunuyor. Ürünün kampanyalı fiyatını görmek için https://buypasa.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

+ Yorum bulunamadı

Yorum Ekle